Kayıt ol

Giriş Yap

Şifreni mi unuttun?

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-postanızı giriniz. Şifrenizi sıfırlamak amacıyla e-postanıza bir bağlantı gönderilecek. Bağlantıya tıkladıktan sonra size geçici bir şifre gönderilicek.

Giriş Yap

Kayıt ol

Türkiye'nin bilimsel Soru-Cevap platformuna hoşgeldin! Burada her cevabın en az bir bilimsel kaynağı bulunur, ve konunun uzmanı bilim insanları tarafından denetlenir. Sitemize üye olarak, soru sorabilir, istediğin soruları ve cevapları takibe alabilirsin. Ayrıca onaylı hesaplarıyla sitede bulunan uzmanlara ve bilim oluşumlarına doğrudan soru sorabilirsin. Sorun yanıtlandığında e-posta ile bildirim alabilirsin.

Bize Destek Olabilirsiniz!

Yaptığımız işleri beğeniyorsanız ve “yapmaya devam edin, hiç bırakmayın!” diyorsanız bize 3 şekilde destek olabilirsiniz.

1. Aktif Destek: 

Bir Gelecek Bilimde gönüllüsü olarak ekiplerimizden birine katılabilir hatta kendi canlı bilim programınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda, bilim iletişimi adına bizimle yaptığınız çalışmaları özgeçmişinize ekleyebilir ve sadece gönüllülerimizin yararlanabildiği “GB-içi-Eğitimlere” katılarak kendiniz geliştirebilirsiniz.


2. Maddi Destek: 

Patreon ve Kreosus gibi kitle fonlama siteleri üzerinden bize bağışta bulunabilirsiniz. Böylece, okullarda kurmaya başladığımız Gelecek Bilimde kütüphaneleri vb. kampanyalar ya da yaptığımız kitap çekilişlerini arttırabiliriz. Ayrıca, yaptığımız yayınları daha iyi ekipmanlar ve profesyonel ücretli yazılımlar ile yaparak görüntü, ses ve interaktivite kalitemizi arttırabiliriz.

Twitch

Aynı zamanda ana yayın platformumuz olan Twitch üzerinden bize abone (subscriber) olarak hem destek olabilir hem de abonelere özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Twitch Abonelerimizi bekleyen ayrıcalıklar:

 • Yayınların kesilmemiş hallerini hiç beklemeden izleyebilme.
 • Chate özel ikon
 • Abonelere özel emote’lar
 • Slow Mode’dan etkilenmeme
 • Öncelikli soruları alacağımız bilim-locası odasına yazabilme
 • Kitap çekilişleri
 • Abonelere özel Discord Kanalı
 • Udemy vb indirim kuponları

YouTube

Bugüne kadar ki tüm yayınlarımızın yüksek çözünürlüklü arşivini oluşturan YouTube kanalımızda ücretli üye olarak hem destek olabilir hem de üyelere özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

YouTube ve Twitch sohbetinde kullanabileceğiniz emojilerden bazıları…

YouTube Üyelerimizi bekleyen ayrıcalıklar:

 • Yorumlarda ve canlı sohbette adınızın yanında bağlılık rozetleri gösterilir
 • Canlı sohbette kullanılacak özel emoji
 • Yeni videolara daha erken erişim
 • Üyelere özel videolar ve vlog’lar
 • Yayıncılarla sosyal medyada bağlantı kurma

3. Manevi Destek: 

Diğer şekillerde destek olmak için zamanınız ve durumunuz yoksa hiç sorun değil, düşünmeniz yeter! Türkiye’de çok daha fazla insana ulaşabilmemiz ve onlara bilimsel düşünce ve bilim kültürü aşılayabilmemiz için yardımcı olabilirsiniz. Bize en büyük desteği, bizi takip ederek, yayınlarımızı sosyal medyada paylaşarak ve bizden çevrenize bahsederek yapmış olursunuz!

Sosyal Medya Hesaplarımız


Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus bilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir bilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.

Mustafa Kemal Atatürk