#GBYayında1- Burak Karabey

Soru

 1. 22 Temmuz 2019, Saat 21:00 da sizinle birlikte twitch kanalımızda üniversite tercihi hakkında ki tüm sorularularınızı yanıtlamaya çalışacaktır.

Burak Hocamız bu gönderinin altına yapılan tüm yorumları vakti yettiği süre içersinde yanıtlayacaktır. Eğer sizinde bir sorunuz varsa buraya tıklayarak sitemize kayıt olabilirsiniz!

 

Onaylanmış Yanıt 0
Gelecek Bilimde 7 ay 11 Yanıtlar 603 görüntülenme 1

Yanıtlar ( 11 )

 1. Hocam iyi yayınlar. Öncelikle sıralamam sayısalda 90 bin civarı geldi. Benim hedefim bilgisayar mühendisliği gibi yazılım üzerine bir takım işler yapmaktı. Sıralamam gereği akademik kadro bakımından kaliteli sayılabilecek üniversitelerde bilgisayar mühendisliği ya da matematik mühendisliği gibi yazılım üzerine çalışan bölümlere maalesef yerleşemiyorum. Bunun üstüne kaliteli üniversitelerde biraz daha kötü sayılabilecek bölümlerde 4 sene rahat okuyarak 4 sene içinde de iyi olan ingilizcemin yanında bir dil daha ekleyerek yazılım üzerinde de kendimi geliştirmek istiyorum. Örneğin İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğine girebiliyorum ve burada dediklerimi yapacağıma inanıyorum. Bu sizce mantıklı olur mu? Saygılar.

 2. Hocam sıralamam 60 bin dokuz eylül matematik bölümü düşünüyorum. Bu sıralamaya yazık olur mu? Bölümünüz, öğretmen/öğrenci kalitesi hakkındaki düşünceleriniz nedir? Matematik okumakta gelecek var mı? Ankara’da yaşıyorum gidip göremeyeceğim için sizin gelmeniz büyük şans oldu bana

 3. Merhabalar hocam ben 46 bin sıralama yaptım. Bilgisayar mühendisliği istiyorum ve yurt dışında ilerlemek benim için çok önemli. Ayrıca çift anadal da yapmak istiyorum. Ve fizik alanında yapıp astrofizik alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Bu yüzden bunu bana sağlayacak bir üniversite aramam gerektiğini düşünüyorum. O yüzden bir yıl daha hazırlanmayı planlıyorum ama kafam biraz karışık aslında. Bunu kendi imkanlarımla mï yapmam gerek yoksa bu konularda üniversite önemli midir? Ve yüksek lisans konusunda da üniversite önemli midir? 

 4. 22 yasinda sifirdan almanya da yazilim-bilgisayar okumaya baslamak mantikli mi ? Bolumun gelecegi ve ihtiyac var sanirim ama yasim biraz gec ve suan yazilim bilgimde sifir . Yoksa baska bolumlere mi kaymaliyim ?

 5. Merhaba, sıralamam 2389. Makine mühendisliği istiyorum. Bu sıralamayla koç ve boğaziçi hariç tüm üniversitelere girebiliyorum. Odtü ve bilkent arasında kararsız kaldım. Bilkentin yurt dışı ayağı daha kuvvetli kontejanı daha az odtü ise teknik üniversite olduğu için teknik dersleri daha fazla. Sizce hangisini tercih etmeliyim?( otomotiv sektöründe ar-ge de çalışmak istiyorum)

 6. Bu yanıt düzenlendi.

  İsmim Berfin Yılmaz – Fen lisesi kökenliyim ve tm’de derecem 1195. Soru ne kadar sayısalla ilgili olsa da:) Sorum bu. Babam doktor ve kendisinden biliyorum burada asla değer verilmiyor ve ben bu yüzden de hiç istemiyorum bu meslekleri burada. Ama yurt dışını merak ediyorum. Onlara da değinirseniz çok sevinirim

   

 7. Merhaba, benim birkaç sorum olacaktı. İlerde savunma sanayisinde çalışmak istiyorum. Tercih listeme koyduğum üniversitelerin Aselsan Havelsan gibi şirketlerle çalışmaları olup olmamasına ve okuldaki hocaların savunma sanayisiyle ilgili projelerinin olmasına dikkat ediyorum. Hangi bölümden geçişim daha kolay olur? Gideceğim okulun akreditasyon programına sahip olmasının avantajları ve dezavantajları neler, olmaması çok sorun mu? Şimdiden teşekkürler.

 8. Telefondan nasıl videolu soru ekleriz basitçe gösterelim. Ortam dosyası ekle diyorsunuz ve videoyu çekip gönderiyorsunuz. 

  En iyi yanıt
  En iyi yanıtı iptal et

Yanıtla