#GBYayında2- Uzm. Psk. Danışman Hakan Çetin

Soru

26 Temmuz 2019 Cuma , Saat 21:00’da sizinle birlikte twitch kanalımızda üniversite tercihi hakkındaki tüm sorularularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Hakan Hocamız bu gönderinin altına yapılan tüm yorumları vakti yettiği süre içersinde yanıtlayacaktır. Eğer sizin de bir sorunuz varsa buraya tıklayarak sitemize kayıt olabilirsiniz!

İnceleniyor 0
Gelecek Bilimde 7 ay 11 Yanıtlar 285 görüntülenme 0

Yanıtlar ( 11 )

 1. Hocam sayısal öğrencisiyim 194 bin sıralama yaptım tercih dönemi neredeyse bitiyor ama hala kafamda net mühendislikler yok bi’ ideal koşamıyorum gelecek adına dünyanın ülkemizin ihtiyacı olan bildiğiniz presjtijli havalı kritik bölümler var mı?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 2. Hocam benim psikoloji de yeteneğim de var ilgim de psikoloji okuduuğum şehir kendimi geliştirmem için önemli rol oynar mı ? (Konferanslara katılmak istiyorum sempozyumlara )

  En iyi yanıt olarak işaretle
 3. Hocam ben sizin gibi sinan canan gibi serkan karaismailoğlu gibi insanları aydınlatacak işler yapmak istiyorum. Psikoloji okumak ve nöropsikoloji üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. Kariyerim için neler yapabilirim ?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 4. Merhaba hocam. Geçen yıl bazı üniversite fakültelerinin ayrılarak yeni üniversiteler şeklinde tekrar kurulması tercih yapmamda aklımı kurcalıyor. O üniversitelere yeni açılmış üniversite olarak mı bakmalıyız, ayrılma sürecinde eğitim kalitesinde eski üniversiteye göre düşüşler olmuş mudur? Teşekkür ederim.

  En iyi yanıt olarak işaretle
 5. Merhaba pdr 4.sınıf öğrencisiyim kamuda görev bulamazsam özel sektörde kendimi nasıl geliştirebilirim ?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 6. Hocam eşit ağırlıktan 40 bin yaptım. Bu yıl psikoloji tercih edeceğim, lakin sıralamam kötü olduğu için çok iyi üniversiteler gelmiyor (ankara yıldırım beyazıt(%100ing )  , akdeniz üniversitesi katip çelebi , istanbul sağlık bilimleri üniversitesi ) devlet bünyesinde gelen üniversiteler. İstanbul’da olmak da çok istiyorum hocam kendimi geliştirmek için burslu gelen özel üniversiteler (maltepe , aydın , beykent, sabahattin zaim, istanbul kültür, İstanbul ticaret ) bunlar sizce ne yapmalıyım?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 7. Hocam bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Kafamda az çok bir kariyer planı var ama tembelliğim sağolsun çok yüksek bir sıralama çıkaramadım. Sınava ikinci defa girdim, bu sefer çalışacağıma inanıyorum. Sizce üçüncü sene de denemeli miyim yoksa ailemi dinleyip ortalama bir üniversitede mi okumalıyım. Kendimi geliştirmenin öneminin farkındayım ama yüksek üniversitede de okumak istiyorum.

  En iyi yanıt olarak işaretle
 8. Hocam moleküler biyoloji ve genetik bölümü okumak istiyorum ama dünya bu bölüme doymuş diyorlar.Ne yapmalıyım sizce? İşsiz kalır mıyım?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 9. Mühendislikler arasından bilgisayar ve yazılım yazmak ne kadar mantıklı herkes  bu bölüme yığılmış durumda ama geleceğin gözde bölümüymüşçesine algı yaratılıyor siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  En iyi yanıt olarak işaretle
 10. öncelikle iyi geceler hocalarım iyi yayınlar diliyorum. sorum biraz konu dışı ancak boşlukta hissediyorum. bu sene 12. sınıfa geçeceğim seneye sınav var ancak çalışamıyorum çalışmam gerektiğinin farkındayım istediğim bölüm odtü biyoloji ama bu gidişte kazanmam imkansız. bilinçli bir insanım en azından çevreme göre ancak hiçbir şekilde çalışamıyorum program yapıyorum bitiremeden kalkamıyorum 1 yıldan az bir sürem kaldı verebileceğiniz tavsiye var mıdır neden çalışamıyor olabilirim inanın ki çok denemeye çalıştım. şimdiden teşekkür ederim tekrardan iyi geceler diliyorum.

  En iyi yanıt olarak işaretle
 11. Bu yanıt düzenlendi.

  Ben bu sene üniversite sınavına girdim fakat 1 sene daha çalışma kararı aldım fakat kendimi tanımıyorum nereyi seçeceğim nereye gideceğim dediğiniz gibi kendimi tanımam lazım çevremde ön plana çıkan şeyler yeteneklerim iyi olup olmadığım konular falan filan bunlarla belirlemem lazım biliyorum fakat yinede olmuyor.Şehirler arası gezmeyi seven yakın arkadaşlarımla sabaha kadar sohbet etmeyi seven, özellikle bildiğim konularda birilerine yardımcı olmak çok hoşuma gidiyor cevaplamak, uzun cevaplar yerine kısa ve öz cevap veren biriyim. Yazdıklarımdan sizde anlarsınız kafam çok karışık ne yapsam ne etsem diye. Buna artı olarak belli bir düzenim yok, bilgisayar başında bazen sabahlara kadar oturabiliyorum, eğlenmesem bile. Şunu yapıcam diyorum yapamıyorum, kendi düzenimi oluşturmak için neler önerirsiniz hem kendimi geliştirmek açısından hemde hayatıma düzen vermek için

  En iyi yanıt olarak işaretle

Yanıtla